MIASTO+


Organizator: 
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia – Centrum Designu Gdynia, Miasto Gdynia
Kurator:
 Agnieszka Jacobson-Cielecka
Projektanci: Izabela Bołoz, Jan Kochański, Kosmos Project, Agata Matlak-Lutyk i Jan Lutyk, Natural Born Design, Jola Starzak i Dawid Strębicki, Tabanda

Muzeum Miasta Łodzi
Ogrodowa 15 Łódź, Poland
Godziny otwarcia: Poniedziałek, 10:00–14:00
Wtorek, 10:00–16:00
Środa, 14:00–18:00
Czwartek, 10:00–16:00
Piątek, nieczynne
Sobota-Niedziela, 11:00–18:00

Miejskie meble, przedmioty i akcesoria służące wypoczynkowi, relaksowi i zabawie. Stworzone przez najzdolniejszych młodych polskich projektantów z myślą o mieszkańcach Gdyni i turystach odwiedzających miasto.

Projektanci biorący udział w projekcie są młodzi lub bardzo młodzi, zdążyli już zaznaczyć swoją obecność ciekawymi realizacjami, udziałem w ważnych wystawach oraz nagrodami w konkursach designu. Pochodzą w większości z głębi lądu i pewnie dlatego najmocniej przemawia do ich wyobraźni nadmorski, otwarty charakter Gdyni.

Zadanie jakie otrzymali, to stworzenie projektów adresowanych do mieszkańców miasta i przyjezdnych w każdym wieku. Projektów wchodzących w dialog z otoczeniem, odpowiadających na potrzeby i pragnienia ludzi. To miejskie meble, przedmioty i akcesoria służące wypoczynkowi, relaksowi i zabawie. Inne, to przedmioty-pamiątki – użytkowe lecz niosące ładunek emocjonalny przez swoją materię i skojarzenia.

Wystawa powstała w ramach festiwalu Gdynia Design Days 2014.

Agnieszka Jacobson-Cielecka
Konsultant merytoryczny Łódź Design Festival, niezależna kuratorka wystaw designu, Head of Design School of Form w Poznaniu, krytyk designu, dziennikarka, publicystka. Od czasu, gdy pisanie o designie w „Elle Decoration” – magazynie, który wprowadziła na polski rynek i prowadziła jako redaktor naczelna przez siedem lat (2000-2007) – zamieniła na tworzenie i organizowanie wystaw o designie, Agnieszka Jacobson-Cielecka stała się jednym z najważniejszych promotorów młodych twórców z Polski i świata. Od 2008 pełni funkcję dyrektora artystycznego festiwalu Łódź Design (www.lodzdesign.com) i kuratora wielu wydarzeń tego festiwalu (wystawy Play&Joke 2008, Design Tales 2009, Crumple Zone 2009). Najbardziej znane koncepty kuratorskie Agnieszki Jacobson Cieleckiej to Polska Folk, Materia Prima oraz Unpolished (razem z Pawłem Grobelnym) (www.unpolished.pl), prezentowane na wielu festiwalach i w muzeach designu w Europie.

www.agnieszka-jacobson.pl

www.centrumdesignu.gdynia.pl
www.gdyniadesigndays.eu

logo_gdd_zestaw