Brave New Łódź

Autorzy: Pracownia Architektoniczna RWSL

Zmiany w mieście, często na co dzień niezauważalne dla łodzian, są wyraźniej dostrzegane przez przyjezdnych. Goście corocznych wydarzeń, takich jak np. Festiwal Designu, podkreślają szybkie tempo, w jakim Łódź zmienia się na lepsze. Odnowione kamienice cieszą oczy już nie tylko na wizualizacjach. Odważne plany rewitalizacji historycznej zabudowy stały się faktem. Porządkowanie przestrzeni publicznej, wyglądu ulic, witryn sklepów i podwórek wyszło ze sfery planów w fazę realizacji. Wystawa Brave New Łódź będzie okazją do podpatrzenia, jak rodzące się w głowach architektów i projektantów idee zmaterializowały się najpierw w formie wizualizacji, animacji i modeli, by ostatecznie doczekać się realizacji.

Pracownia architektoniczna RWSL specjalizuje się w projektowaniu architektonicznym dla firm i instytucji. W portfolio RWSL znajdują się sieciowe marki odzieżowe Reserved, House, Mohito, Sinsay, Monnari, Venezia, Kappahl, Stradivarius, sieci restauracji DaGrasso, Hana Sushi, koncern paliwowy Shell oraz plejada instytucji, z których należy wymienić Pocztę Polską, PGNiG, MSW czy Miasto Łódź. Projekty rewitalizacji i modernizacji zabytkowych kamienic przynoszą RWSL satysfakcję z możliwości odtwarzania historycznej tkanki oraz specjalistyczną wiedzę z zakresu rekonstrukcji.

6. Dzielnica to nowy klub w samym sercu miasta. Dzielnica twórczej energii i dyskusji o ideach. To również przestrzeń dla artystów, wypełniona sztuką, muzyką i wyjątkowymi ludźmi. Naszą misją jest stworzenie wyjątkowego miejsca: nowoczesnego salonu – w którym spotykają się ludzie chcący wpływać na przyszłości Łodzi i Polski, przy okazji bawiąc się w dobrym towarzystwie. Lokal z ciekawą ofertą wydarzeń muzycznych, artystycznych, o tematyce kulturalnej, ekonomicznej, wokół spraw społecznych i mediów.

6dzielnica logoLogo_RWSL

6 dzielnica
ul. Piotrkowska 102 Łódź
Od wtorku do niedzieli od godziny 17:00 do ostatniego klienta.
wernisaż: 10.10, 19:00