Wystawa POLISH Job w Łodzi!

Zapraszamy na wystawę POLISH Job – współczesne polskie wzornictwo, której polska premiera odbędzie się podczas otwarcia Art Inkubatora w Łodzi w dniach 8-18 maja 2014. Inauguracja nastąpi w czwartek, 8 maja o godzinie 19:00, przy ul. Tymienieckiego 3.

POLISH Job to wystawa współczesnego polskiego wzornictwa – opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość.

Obiekty prezentowane na wystawie odzwierciedlają trzy uzupełniające się nurty. Pierwszy – LOKALNOŚĆ – obejmuje zbiór projektów wyrastających z lokalnych tradycji określanych przez dostępne materiały, takie jak np. len, drewno, węgiel, oraz techniki i formy. Do nurtu NOSTALGIA wybrane zostały przedmioty w błyskotliwy sposób nawiązujące do socrealizmu
i poddające wybrane elementy kultury tamtej epoki intelektualnemu przetworzeniu prowadząc inteligentny dialog
z przeszłością. Ostatni nurt, INNOWACJA, prezentuje rozwiązania, które podążają za nowoczesnymi technologiami
i światowymi trendami.

Dwa pierwsze nurty pomagają uchwycić specyfikę polskiego projektowania, pokazują jego odrębność poprzez sięgnięcie do przeszłości. Trzeci natomiast wpisuje polskie projektowanie w międzynarodowy kontekst innowacji i nowych możliwości technologicznych – odsłania fascynujący obszar eksploracji, w której polscy twórcy dotykają tych samych problemów i mówią tym samym językiem co najlepsi projektanci na świecie.

Wystawa przygotowana została przez Łódź Design Festival i Magdę Kochanowską dla culture.pl – serwisu, który od lat pokazuje światu to, co w polskiej kulturze najlepsze. Wystawa POLISH JOB prezentowana była pierwszy raz podczas Salone Internationale del Mobile w kwietniu br., Koncepcja wystawy została wyłoniona przez międzynarodowe jury
(m. in. Zuzanna Skalska, Will Sorrell, Michał Stefanowski) w konkursie zorganizowanym w styczniu br. przez Instytut Adama Mickiewicza.

stopa