Podziękowanie dla Partnerów aranżacji

Serdecznie dziękujemy naszym Partnerom aranżacji:

Ceramika Paradyż - MECENAS GŁÓWNY ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2013 
Inspirują nas motywy, które kreśli sama natura – w grafice drewna, barwach kwiatów czy strukturze kamienia zaklęte jest piękno, które przekładamy na nowe wzory. Inspiruje nas ludzka wyobraźnia – jej nieskończoność i odważne marzenia. Łączymy je z wiedzą i doświadczeniem znakomitych polskich specjalistów, wspomaganych przez uznane włoskie biura projektowe.
Podziękowanie za przekazanie płytek ceramicznych do wyposażenia łazienek

Kronopol
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, stworzyliśmy innowacyjny, drewnopochodny i ekologiczny produkt, który niesie ze sobą liczne zalety i korzyści dla wszystkich odbiorców: płytę SWISSCDF. SWISSCDF to najwyższej jakości płyta HDF, wykonana z zabarwionych na czarno włókien drzewnych. Skład produktu to niemal w 100% drewno. Zarówno w swej formie surowej, jak i laminowanej, płyty SWISSCDF dają szerokie możliwości projektowe, będąc doskonałym uzupełnieniem bogatego portfolio firmy.
Podziękowanie za przekazanie płyty SWISSCDF.

Tikkurila
Już od ponad 150 lat Tikkurila oferuje klientom indywidualnym i odbiorcom profesjonalnym rozwiązania w zakresie dekoracji i ochrony powierzchni, proste w stosowaniu i przyjazne dla zdrowia i środowiska naturalnego. Farby do wnętrz Tikkurila Optiva zostały wyróżnione certyfikatem EU Ecolabel, dla uzyskania którego konieczne jest spełnienie najwyższych norm jakościowych i ekologicznych. Farby Tikkurila Optiva posiadają także rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Podziękowanie za przekazanie farby TIKKURILA OPTIVA.

IKEA
IKEA oferuje szeroki asortyment produktów wyposażenia wnętrz, pięknie zaprojektowanych, funkcjonalnych, w cenach tak niskich, by jak najwięcej ludzi mogło sobie na nie pozwolić. Jak najlepsze wykorzystanie surowców oraz dostosowanie produkcji i dystrybucji, by zaspokoić potrzeby jak największej liczby klientów, pozwalają nam obniżać koszty, a w konsekwencji ceny. Naszą wizję lepszego życia dla wielu ludzi realizujemy poprzez inspirowanie i oferowanie praktycznych rozwiązań na życie w domu. Zrównoważone życie tam się właśnie zaczyna.
Podziękowanie za przekazanie mebli i dodatków

Porta KMI Poland (Porta Drzwi)
Drzwi zawsze są elementem większej całości – wnętrza domu, hotelu, biura- podkreślając jego charakter. Designerzy firmy Porta na bieżąco śledzą wnętrzarskie tendencje, uwzględniając je przy projektowaniu nowych kolekcji drzwi, tworzeniu palet kolorystycznych i wykończeń. Białe frezowane drzwi Vector idealnie wpasowują się w najnowsze trendy wzornictwa użytkowego. Frezowanie daje ogromne możliwości – kilkanaście wzorów dostępnych w standardzie nie zamyka oferty, klienci mają możliwość stworzenia własnego wzoru i przekazania go do realizacji. Stąd nasza nowa idea – OTWÓRZ SIĘ NA MOŻLIWOŚCI. Szeroką paletę wzorów frezowania i okleinowania drzwi prezentowaliśmy podczas ubiegłorocznego Festiwalu Dizajnu.
Podziękowania za przekazanie drzwi do łazienek i pomieszczeń bocznych

Bisk
BISK dziś to niekwestionowany ekspert w zakresie metalowych akcesoriów łazienkowych, dynamicznie rozwijający swoją ofertę w pokrewnych kategoriach. Dwa elementy z nowej kolekcji Natura Collection firmy BISK zostały uhonorowane nagrodą Reddot Design Award w kategorii Product Design 2013, a cała kolekcja została wyróżniona w konkursie Wybór Roku 2013 w kategorii Całościowe Koncepcje Łazienek magazynu „Łazienka”.
Podziękowanie za przekazanie armatury oraz akcesoriów do łazienek

Villeroy & Boch
Firma Villeroy & Boch istnieje nieprzerwanie już od 265 lat, a od 18 lat jest obecna na polskim rynku. Założona w 1748 r. jako manufaktura porcelany, stopniowo poszerzała asortyment o kolejne grupy produktów, służących do wyposażenia i dekoracji wnętrz. Dziś Villeroy & Boch jest koncernem o uznanej renomie, obecnym w 125 krajach z ofertą, na którą składają się – oprócz zastawy stołowej, sztućców, szkła i dekoracyjnych drobiazgów – płytki ceramiczne, ceramika sanitarna, meble, baterie i akcesoria łazienkowe, produkty wellness, zlewozmywaki ceramiczne i armatura kuchenna, a także wanny spa i sauny.
Podziękowanie za przekazanie ceramiki sanitarnej

Rigips Saint-Gobain
Rigips istnieje na polskim rynku od 1998 roku, zajmuje się produkcją płyt gipsowo – kartonowych oraz systemów suchej zabudowy wnętrz: ścian, podwieszanych sufitów oraz elementów zabudowy poddaszy. Rigips, jako jedyna marka na rynku, oferuje płytę Rigimetr PRO z nadrukowaną miarką na krawędziach, która umożliwia szybki i precyzyjny montaż. Firma wprowadziła również na rynek innowacyjne profile Ultrastil, które dzięki specjalnym ryflowaniom są o ponad 50% sztywniejsze i bardziej wytrzymałe, niż zwykłe standardowe profile.
Podziękowanie za przekazanie profili stalowych Ultrastil

Lenari
Firma ES SYSTEM K to znany producent urządzeń chłodniczych dla wszelkich obiektów handlowych: super i hipermarketów, mniejszych sklepów, stacji benzynowych, lodziarni, kawiarni, itp. Historia firmy sięga 1995 roku. Dziś na powierzchni blisko 10000 m2 codziennie spotyka się 250 pracowników, aby konstruować najwyższej jakości urządzenia chłodnicze.
Podziękowanie za wypożyczenie lad chłodniczych do kawiarni

Balma
Fabryka Mebli BALMA S.A. to renomowany producent mebli biurowych z długoletnią tradycją, zdobywca licznych nagród, wyróżnień i certyfikatów jakości. Firma posiada ugruntowaną pozycję na rynku meblarskim, a produkowane meble prezentują światowy poziom. Bezkonkurencyjna oferta obejmuje meble biurowe wyróżniające się wysokimi parametrami jakościowymi oraz użytkowymi. Oferujemy spójne stylistycznie kolekcje, pozwalające w nieograniczony sposób konstruować stanowisko pracy, dopasowane do potrzeb użytkowników.
Podziękowanie za wypożyczenie stolików H2 do kawiarni

Lako
LAKO to producent opraw oświetleniowych z bogatym, ponad 20- letnim doświadczeniem. Idea firmy LAKO opiera się na tworzeniu oryginalnych i funkcjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Współpraca z architektami, designerami, projektantami pozwala kreować mocno indywidualne wnętrza za pomocą światła. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.lako.pl
Podziękowanie za wypożyczenie oświetlenia w kawiarni

Meble Vox
Z myślą o kreatywności i talentach najmłodszych, Meble VOX stworzyły kolekcję Smart by VOX. Regularnie rozmieszczone w ścianach otwory sprawiają, że montaż jest zabawą i nauką. Są też świetnym polem do zabawy, dziecko może przykręcać dodatkowe elementy – pojemnik z puszek, lampę do czytania czy blachy do pisania i przyczepiania magnesów. Wypróbuj meble w bawialni Łódź Design Festival, I piętro.
Podziękowanie za wypożyczenie mebli do bawialni

Goldbanquet
Gold Banquet to profesjonalnie zaopatrzona wypożyczalnia sprzętu i mebli cateringowych oraz elementów scenografii eventowej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo ekskluzywne wyposażenie pozwalające zorganizować uroczystą gale, event, konferencję na ponad 1000 osób. Mając na uwadze słowa, że diabeł tkwi w szczegółach, jesteśmy przekonani, że nasza wypożyczalnia zadowoli nawet najbardziej wybredne gusta.
Podziękowanie za wypożyczenie krzeseł do sali wykładowej

Philips
Philips Lighting oferuje lampy do użytku domowego, jak również energooszczędne źródła światła. Dodatkowo w szerokiej ofercie znajdują się rozwiązania oświetleniowe do zastosowańwewnętrznych (biura, sklepy, szkoły, hotele, szpitale) i zewnętrznych (przestrzenie publiczne, stadiony). Dbając o bezpieczeństwo, zapewnia także oświetlenie samochodowe i uliczne, pamiętając przy tym o aspektach estetycznych. Będąc światowym liderem w opracowywaniu innowacyjnych technologii przyszłości, takich jak LED, Philips, promuje rozwiązania redukujące zużycie energii i emisję CO2.
Podziękowanie za oświetlenie elewacji i wypożyczenie lampy do wystawy Empatia

Astrini Design
Aktywność… EMOCJE… funkcjonalność… odpoczynek… Wygoda… ZROZUMIENIE. Astrini Design podąża szlakiem wyznaczonym przez własny alfabet, który wyraża wszystko, co chcielibyśmy dać naszym Klientom. Astrini Design powstało z fascynacji formą przestrzenną oraz potrzeby wyrażenia piękna i dzielenia się nim, tworzenia czegoś, co ubarwi i ożywi świat wokół nas, czegoś dla wszystkich, ale jednocześnie bardzo indywidualnego, gdzie każda osoba znajdzie swój własny, ulubiony kąt.
Podziękowanie za przekazanie mebli do stref odpoczynku

VZÓR
Długoterminowym celem marki, która rozwijana jest obecnie w ramach spółki prawa handlowego VZÓR Sp. z o.o., założonej przez Jakuba Sobiepanka, Krystyną Łuczak-Surówkę i Michała Woch jest stworzenie przekrojowej kolekcji ikon polskiego i środkowo europejskiego designu, do której w przyszłości dołączą projekty wybitnych współczesnych twórców oraz promowanie dorobku wzorniczego tego regionu w kraju i na świecie. Fotel RM58 otwiera przygotowywaną przez markę Vzór kolekcję Romana Modzelewskiego, a jego wdrożenie jest modelowym przykładem sposobu w jaki marka planuje funkcjonować.
Podziękowanie za wypożyczenie foteli do kawiarni i czytelni

medusa group
medusa group została założona w 1997r. przez Przema Łukasika i Łukasza Zagałę. Jest multidyscyplinarnym biurem projektowym zaangażowanym w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym. Projekty są laureatami wielu nagród krajowych i zagranicznych. medusa group jest obecnie rozpoznawana dzięki swemu bezpretensjonalnemu podejściu do architektury i projektowania, jak również dzięki świadczeniu kompleksowych usług łączących architekturę, projektowanie inżynieryjne i planowanie.
Podziękowanie za projekt aranżacji Centrum Festiwalowego