Rada Ekspertów

Agnieszka_Jacobson_photo (Kopiowanie)Agnieszka Jacobson-Cielecka
Dziennikarka, publicystka, krytyk designu. Niezależny kurator wystaw designu. Od kiedy pisanie o designie w „Elle Decoration” – magazynie, który wprowadziła na polski rynek
i była jego redaktorem naczelnym przez siedem lat – zamieniła na tworzenie
i organizowanie wystaw poświęconych wzornictwu, Agnieszka Jacobson-Cielecka stała się jedną z najważniejszych promotorek młodych twórców z Polski i Świata. Prowadzi szkolenia i wykłady na temat projektowania i aktualnych trendów, pisze dla polskich magazynów branżowych i lifestylowych, jest jurorką wielu konkursów. Poprzez swoje działania czyni design i jego funkcje bardziej zrozumiałymi i dostępnymi. We współpracy z polskimi i zagranicznymi instytucjami kultury organizuje wystawy designu na całym świecie. Jej najnowszy długofalowy projekt to Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi – Łódź Design (www.lodzdesign.com), którym kieruje jako kurator od 2008 roku. Jest jednym z trzech na świecie przedstawicieli Vitra Design Museum. Od 2008 roku współpracuje także z fotografem Kacprem Kowalskim. Czuwa nad jego wystawami
i projektami wydawniczymi. Agnieszka Jacobson-Cielecka mieszka w Warszawie. Ukończyła Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

ewa solarz w lodzi (Kopiowanie)Ewa Solarz
Prowadzi internetowy poradnik wnętrzarski domplusdom.pl, autorka książki dla dzieci D.E.S.I.G.N.. Współpracuje z Łódź Design Festiwal, z Zamkiem Cieszyn, ze Stowarzyszeniem „Z siedzibą w Warszawie”; organizuje i prowadzi warsztaty dla dzieci promujące i oswajające dzieci z wzornictwem przemysłowym.

 

A_Gruszczynska (Kopiowanie)Agnieszka Gruszczyńska-Hyc
Redaktor naczelna „M jak mieszkanie”. Historyk sztuki
z wykształcenia. Stylistka, autorka i redaktorka publikująca m.in. na łamach Architektury-murator, Domu&Wnętrza, Dobrego Wnętrza, Futu. W roku 2011 przeprowadziła autorski relaunch miesięcznika M jak mieszkanie, który stał się poradnikiem dla urządzającyh wnętrza o nowoczesnym lifestylowym charakterze. Dzisiaj to jeden z chętniej czytanych tytułów o wnętrzach, w którym odbiorcy co miesiąc znajdują nie tylko najświeższe trendy, kompleksowe porady, ale i polecanych projektantów. Z myślą o nich stworzyła STREFĘ PROJEKTANTA „M jak mieszkanie” – platformę spotkań profesjonalistów z indywidualnymi klientami. Ma wielką słabość do mody, pięknych przedmiotów i architektury. Uważa, że wiedzę o designie warto promować przy każdej okazji, bo design to każda rzecz, która nas otacza.

image001 (Kopiowanie)Anna Nowak – Ibisz
Urodziła się w Warszawie w 1966 roku, w 1989 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi po czym do 1993 roku związana była z Teatrem Studio w Warszawie. Od roku 2011 do dziś prowadzi program Pani Gadżet emitowany na kanale TVN Style. Jako prowadząca wyszukuje i prezentuje widzom najnowsze sprzęty i wynalazki, które są nie tylko funkcjonalne, ale także piękne. Uwielbia inteligentne rozwiązania przydatne w każdym domu.
www.tvnstyle.pl/programy/pani-gadzet,8250.html

MBA (Kopiowanie)Michał Bachowski
Z wykształcenia ekonomista i design manager, z zamiłowania uzależniony od internetu obserwator wszelkich nowych tendencji w obszarach wzornictwa, technologii, mediów oraz marketingu. Swoją drogę zawodową zaczynał w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, gdzie pracował przy strategicznych projektach doradczych dla takich firm jak Leroy Merlin, PROFIm czy Zelmer. Od 2012 roku w ekipie Magazynu F5, gdzie współtworzy innowacyjną platformę content marketingową F5 Online i z powodzeniem zamienia pasję w zawód pisząc o trendach rynku i kultury.

Ania_Gruzewska_GRAY (Kopiowanie)Anna Grużewska
Redaktor w miesięczniku Dom & Wnętrze. Studiowała malarstwo (dyplom 1996) u prof. Stefana Gierowskiego i dziennikarstwo u Krzysztofa Kąkolewskiego. Dzięki temu jest wrażliwa na kolor, światło i formę. Chociaż jako dziecko nie znała słowa „design”, nie można jej było oderwać od telewizora, gdy wyświetlano „Misia Uszatka”. Wszystko tam było zaprojektowane! Szalik Zajączka, nauszniki Prosiaczka i kuchnia Cioci Chrum-Chrum. Grużewska uwielbia muzea. Świetnie czuje się zarówno w tych dużych – Luwrze, National Gallery, Stedelijk oraz małych, np.w Oporowie. Od wielu lat pracuje w prasie wnętrzarskiej, gdzie z jednej strony zajmuje się historią designu, z drugiej zaś wyszukuje młode talenty
i nowości. Uwielbia to, bo wciąż jest zaskakiwana! Kreatywność uważa bowiem za najpiękniejszą cechę charakteru.