quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Szymon Hanczar

Biuro projektowe Hanczar powstało ponad 6 lat temu w 2007 roku we Wrocławiu. To dość młoda pracowania realizująca projekty zarówno z zakresu architektury wnętrz, aranżacji wystaw i ekspozycji oraz projekty mebli. Na swoim koncie ma chociażby tak słynne realizacje jak: lampa stolikowa Symbol, wieszak wolnostojący MD, sanki na bezśnieżną zimę/We never give up! czy zestaw mebli kawiarnianych Pinacolada.
Lampa stolikowa „Symbol” to autorski projekt Szymona Hanczara, architekta wnętrz i projektanta. Lampa ta została stworzona w 2010 roku specjalnie na potrzeby wnętrza restauracji Mandarin Duck o powierzchni 200mkw mieszącej się w Opolu. Na potrzeby tej realizacji powstał także projekt wieszaków MD. Forma swoim kształtem nawiązuje do pierwotnego kształtu lampy z abażurem. Jest energooszczędna, wyposażona w źródło światła typu LED.
Wieszak pierwszej pomocy (First Aid Hanger) projektanta Szymona Hanczara to nieinwazyjny pomysł do zastosowania na standardowych drzwiach przylgowych, w każdym domu. Bardzo często zdarza się, że na małej przestrzeni brakuje nam miejsca na przechowywanie chociażby odzieży. Wieszak ten polecany jest właśnie szczególnie do wieszania nadprogramowych elementów garderoby. Wykonany ze sznurka i stali lakierowanej proszkowo. Projekt powstał w 2011 roku.
Źródło: www.hanczar.com

Autor: Mateusz Jaroszewski