quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

Magdalena Karasińska

magdalenakarasinska1Polska projektantka mebli, wnętrz, wystaw i grafiki. Mieszka w Mediolanie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w dziedzinie projektowania wnętrz. Wielokrotnie nagradzana. Jej projekty ukazują się na wystawach, nie tylko w Polsce.

magdalenakarasinska2Zaprojektowane przez Magdalenę Karasińską meble relaksacyjne Molekule zaskakują prostotą pomysłu. Z trzech sprężystych kul zespolonych elastycznym pokrowcem autorka wykonała formę o niezwykle miłym dla oka i ciała kształcie. Wygodne siedzisko rozluźnia, ułatwiając przyjmowania nieformalnych pozycji ciała, a nawet zachęcając do zabawy. Tak błyskotliwe rozwiązanie nie powstałoby bez żmudnych studiów psychologicznych, ergonomicznych i technologicznych.

Pierwszym meblem zaprojektowanym przez Magdalenę Karasińską był stolik Moso.

magdalenakarasinska3Jest to stolik do samodzielnego montażu, który można złożyć bez użycia narzędzi. Mebel składa się jedynie z blatu i 3 nóg wykonanych z dwustronnie laminowanej płyty MDF. Mebel został zaprojektowany z myślą o młodych ludziach, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania i potrzebują przedmiotów, które będą tanie, łatwe do transportu i montażu. Można go wykonać ze starej szafy czy blatu, występuje też więc w wersji eko.

Wyróżniony na make me! podczas Łódź Design Festival 2010 i pokazywany na kilku wystawach m. in. Arena Design 2011; Projektowanie w działaniu – SĄSIEDZI 2.0, 2011; Poznaj moje wnętrze, Łódź Design Festiwal 2012.

magdalenakarasinska4źródło:
materiały prasowe Łódź Design Festival
http://www.comingout.asp.waw.pl/?action=showArticle&id=73
http://www.magdalenakarasinska.com