quiz

Interesujesz się polskim designem? Chciałbyś wiedzieć o nim więcej, poznać polskich projektantów oraz ich prace? A Może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko?
„Q Łódź Design Festival” jest aplikacją, która w ciekawy sposób wprowadzi Cię do świata polskiego designu. Pobierz aplikację i prawidłowo odpowiedz na pojawiające się na ekranie pytania.
Nie przejmuj się jeśli nie znasz poprawnej odpowiedzi, aplikacji towarzyszy baza artykułów, dzięki którym możesz wzbogacić swoją wiedzę. Nad koncepcją aplikacji „Q Łódź Design Festival” pracował przez kilka miesięcy zespół studentów i pracowników ASP Łódź oraz ekipa Łódź Design Festival.
Już teraz sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się więcej o polskim designie!

logos do q (Kopiowanie) asp do q (Kopiowanie) ctt do q (Kopiowanie) lodz kreuje do q (Kopiowanie)

kwartalnik 2plus3d

2+3D

2+3d„2+3D” to kwartalnik projektowy poświęcony grafice użytkowej i wzornictwu przemysłowemu. Pierwsza część kwartalnika poświęcona jest zagadnieniom grafiki użytkowej (2D). Prezentujemy wybrane: plakaty, znaki graficzne, kroje pisma, typografię, opakowania, opracowania wizualnej identyfikacji firm, jak również elementy reklamy. W drugiej części zamieszczamy publikacje dotyczące produktów (3D) – zarówno z zakresu wzornictwa przemysłowego, jak i wyrobów krótkoseryjnych. Poruszamy zagadnienia pojawiające się na styku projektowania i psychologii, socjologii, etnologii, prawa, ale również sztuki. Prezentujemy nowości wydawnicze. Nie pomijamy zagadnień teoretycznych i historii dizajnu. Istniejemy od 2001 roku.

Czesława Frejlich

frejlichAbsolwentka krakowskiej ASP. Profesor prowadząca zajęcia projektowe na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie i na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Do 2000 roku czynna projektantka wzornictwa przemysłowego i grafiki użytkowej. Współorganizatorka Ogólnopolskiego Biennale Sztuki Projektowania, redaktor Biuletynu Sztuki Projektowania, kurator wystaw m.in. Na miarę człowieka – ergonomia a wzornictwo (1993), Krzesło’94 (1994), Rzeczy pospolite (2000–2001), Dealing with Consumption (2004), Real-World Laboratory. Central European Design (2008–2009), DiseñoContemporáneoPolaco (2011). Autorka wielu publikacji z zakresu wzornictwa m.in. Rzeczy pospolite – polskie wyroby 1899 – 1999, Wydawnictwo BOSZ ART, 2001, Out of the Ordinary. Polish Designers of the 20th Century, Instytut Adama Mickiewicza, 2011. Od 2001 roku redaktor naczelna ogólnopolskiego kwartalnika 2+3D.

Źródło:
http://www.2plus3d.pl/
materiały prasowe Łódź Design Festival 2013