Marzena Krupa, Stick

„Stick” to regał oparty na konstrukcji słupowej. Mebel składa się z półek klinujących się na czterech drewnianych, zwężających się schodkowo nogach. Każda z sześciu półek ma wywiercone 4 otwory o innej średnicy – dzięki temu blokują się one na innej wysokości nogi.
Mebel może pełnić funkcję zarówno przyściennego regału jak i ażurowej przegrody dzielącej przestrzeń. „Stick” sprawdzi się jako minimalna biblioteczka, która pomieści podręczny księgozbiór, kolekcję płyt lub pamiątki z podroży. Proste technologie wytworzenia, transport w płaskich paczkach i łatwy montaż czyni z mebla produkt tani, dostępny i masowy.
Mebel jest w całości wykonany z drewna i materiałów drewnopochodnych. Produkcja opiera się na prostych technikach obróbki drewna. Zwężające się nogi wytoczone są z klejonki bukowej, która zapewnia sztywność i sprężystość konstrukcji mebla. Półki wykonane są z dwustronnie laminowanej sklejki.

Marzena Krupa o sobie:
Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od ukończenia studiów zajmuję się zawodowo projektowaniem. Lubię tworzyć rzeczy ładne. Nieistotne jest dla mnie czy wpisują się w aktualny trend, istotne jest, aby dana rzecz była funkcjonalna lub podobała się odbiorcy.