Katarzyna Dobiecka, Led it be

Oprawiona drewnem i sznurkiem nowoczesna świetlówka LED to przepis na „LED IT BE” – lampę do zastosowania w rozmaitych przestrzeniach wnętrz.

Świetlówka LED jest zasilana jak zwykła żarówka, nie wymaga już tradycyjnej oprawy ani dodatkowych elementów pośrednich. Są to główne założenia koncepcji lampy, które przełamują dotychczasowy schemat myślenia o formie oświetlenia liniowego i jego technicznym przeznaczeniu.

Projekt jest twórczą interpretacją możliwości jakie podsuwa nowa technologia. Owoc pracy wielu ludzi zostaje zderzony z działaniem jednego człowieka. Ograniczenie procesu produkcyjnego do minimum, wykorzystanie podstawowych materiałów, takich jak drewno i sznurek dają poczucie, że ciągle jesteśmy w stanie decydować jak może „wyglądać” nasza przyszłość.

Autorka to architektka,  projektantka dużej i małej skali, działająca na styku różnych dziedzin, w przestrzeni i na płaszczyźnie 2D. Zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznych, budynków, wnętrz, mebli, przedmiotów oraz grafiki użytkowej.

www.dobiecka.com