Jan Godlewski, Patyczaki

„Patyczaki” to zestawy elementów do tworzenia mebli, sprzętów, instalacji. Dzięki prostej i uniwersalnej konstrukcji dają możliwość tworzenia nieskończonej ilości struktur. Przykładem możliwości projektu są 3 meble: stolik, regał, lampa.

Projekt jest inspirowany przez osobiste doświadczenia projektanta. Jest poszukiwaniem jak najbardziej uniwersalnego modułu, który będzie mógł być przydatny w jak największej ilości sytuacji.

W projekcie zostało użyte drewno jesionowe (listwy 25 mm x 25 mm) – wystarczająco twarde by nie poddawać się zgniataniu, posiadające bardzo dobre właściwości konstrukcyjne. Elementy mocujące są wykonane z łatwo skrawalnego duraluminium PA6 (dodatkowo anodowanego w celu ochrony przed utlenianiem).

Jan Godlewski:
Absolwent dwóch uczelni: ASP w Warszawie (Wzornictwo),  Politechnika Białostocka (Architektura Wnętrz). Nauczyciel akademicki. Uczestnik wielu warsztatów i międzynarodowych konkursów. Wyróżniany i nagradzany m.in. w konkursach:  Design By, Caiazza Memorial Challenge, Bombay Spphire, Espiro, Mazda Design.

www.jangodlewski.com