Alessi – The Dream Factory / Alessi – Fabryka Marzeń

Marti Guixe, Food Design i Alessi. Nawet jedzenie może nosić znamiona designu. Najlepszym dowodem na to, jest książka i projekty Marti Guixe, hiszpańskiego projektanta, którego niechęć do zbyt wystylizowanego, kładącego nacisk głównie na formę wzornictwa, sprawiła, że zaczęto utożsamiać go z designem krytycznym. Przychylność artysty względem szybkich, znajdujących się „pod ręką” i łatwo poddających się wymogom konsumpcji masowej materiałów sprawiły również, że stał się on innowatorem w zakresie food design. Stworzenie nowej struktury wokół samego jedzenia – produktów, przemysłu i konsumenta, to tylko jedno z zagadnień zaprezentowanych w książce „Food Design” – książce, której autor w projektowanych przez siebie produktach, również tych które znalazły się w katalogu marki Alessi, neguje związek jedzenia z gotowaniem, tradycją, czy gastronomią. Artysta ten kładzie natomiast nacisk na nowy sposób postrzegania przedmiotów skupionych wokół jedzenia, które już dawno przestało być jedynie koniecznością, a stało się produktem konsumpcyjnym. Zaprezentowane na wystawie patery sygnowane nazwiskiem projektanta, pojemnik na cukier czy nasiona, z pewnością zyskają przychylność odwiedzających wystawę miłośników nowoczesnego wzornictwa użytkowego.

Pet Design – wzornictwo z miłości do zwierząt. Zwierzęta są nieodłączną i bardzo ważną częścią życia wielu ludzi. Z tego powodu i za sprawą wielkiego talentu projektantki Mirriam Mirri, której serce do zwierząt i miłość do najlepszego wzornictwa, harmonijnie łączą się w jej projektach, wzornictwo z obszaru Pet Design stało się także nieodłączną częścią katalogu marki Alessi. Produkty sygnowane nazwiskiem  włoskiej artystki są odzwierciedleniem  wszystkich uczuć i emocji, które na co dzień towarzyszą właścicielom domowych pupili. Miłość, zachwyt, przywiązanie oraz znajomość codziennych nawyków i obowiązków odzwierciedlone zostały w praktycznych, a jednocześnie wyjątkowych miskach i pojemnikach na karmę z kolekcji  Mio i Lula (produkty przeznaczone odpowiednio dla kotów i psów), które to projekty stały się zaledwie początkiem szerszej i niezwykle popularnej linii. Zachęcona sukcesem, jakim Pet Design cieszył się wśród klientów marki, Miriam Mirri postanowiła bowiem zaopiekować się również większymi psami (miska na karmę Lula) oraz domowymi tygrysami (miska dla kotów Tigrito). Wraz ze swoim ostatnim projektem, który również zaprezentowany zostanie na wystawie Alessi – koszem turystycznym dla zwierząt PetNic, projektantka zachęca do wyjścia na dwór – z psem i z designem! Budzące zachwyt i będące prawdziwą ozdobą wnętrz kształty, praktyczny design i atrakcyjne kolory w służbie domowym pupilom, spodobają się wszystkim, również tym, którzy nie mają jeszcze swojego zwierzaka.

Biżuteryjny blask Objet Bijoux. Produkty, które zostaną zaprezentowane na wystawie w ramach linii Objet Bijoux , to prawdziwe perełki wśród produktów marki Alessi. Wszystkie one charakteryzują się bowiem nie tylko niewielkim rozmiarem, eleganckim czarnym opakowaniem, które sprawia, że produkty te są prezentami doskonałymi, ale również wyjątkową ideą, która przyświecała projektantom przy ich tworzeniu. Drobne akcesoria kuchenne, dodatki biżuteryjne, czy biżuteria spod szyldu Objet Bijoux, zachwycają starannością wykonania i pięknem materiału (w przeważającej większości produkty te wykonane zostały ze stali nierdzewnej),  jak również nieoczekiwanymi rozwiązaniami. Obrączka na butelkę wina w postaci pierścionka z brylantem, wieszak na torebkę – kot, temperówka w kształcie bobra, czy otwieracz do orzechów przypominający serce, to tylko niektóre z produktów, które z pewnością zachwycą odwiedzających wystawę gości.

Brave Design – design dla odważnych! Przedmioty, zaprezentowane pod szyldem  Brave Design, to przedmioty, których twórcy nie boją się eksperymentować zarówno z formą jak i z funkcjonalnością swoich projektów. To również przedmioty , które najbardziej ze wszystkich zasługują na miano sztuki użytkowej i których kształt i przeznaczenie, nie dają się jednoznacznie zdefiniować. Wszystko to za sprawą projektantów takich jak Zaha Hadid, autorki niezwykłej patery Niche, czy inicjatyw w stylu (Un)Forbidden City, której efektem jest 8 najlepszych i wyjątkowo odważnych projektów stworzonych przez 8 najlepszych architektów w Chinach. Oryginalne formy, nierzadko przywołujące na myśl przedmioty wychodzące spod ręki najwytrawniejszych rzemieślników, zaskakują, prowokują i działają na wyobraźnię. Podobnie wesołe, rozpoznawalne na całym świecie produkty z katalogu AdiAlessi to design, który za sprawą kolorów i kształtów, wymaga od swoich użytkowników sporej dawki odwagi i poczucia humoru. Patera, miseczki na przekąski, a może statek kosmiczny? Zobacz i zgadnij, na wystawie z Alessi.

Marka Alessi, znana również jako włoska Fabryka Snów, to rodzinna firma założona przez Giovani Alessi w 1921 roku. Dzięki dążeniu do doskonałości, łączeniu najnowszych technologii i wymagań typowych dla produkcji przemysłowej z pięknymi, niezwykłymi formami i funkcjonalnością, wiele produktów marki Alessi zyskało sobie przez lata działalności firmy, status ikon designu, produktów zapadających w pamięć i przedmiotów pożądania, które stały się nieodłącznym elementem historii światowego wzornictwa. Na wystawie poświęconej marce Alessi zaprezentowane zostaną jednak nie tylko te najpopularniejsze, zaprojektowane przez gwiazdy światowego design i kultowe produkty firmy. Osobne części wystawy poświęcone zostaną odpowiednio projektom autora książki „Food Design” – Marti Guixe, czy produktom dedykowanym zwierzętom, które za sprawą słynnej projektantki Miriam Mirri stworzyły w katalogu marki linię Pet Design. Niewielkie, za to niezwykle dekoracyjne projekty z biżuteryjnej, eleganckiej serii Objet Bijoux oraz produkty zgromadzone pod szyldem Brave Design to projekty składające się na kolejne części wystawy – wystawy, której zdecydowanie nie można przegapić!

logo iic large 3LOGHI rosso