Aleksandra Satława, Wazony Florian

„Wazony Florian” powstały w Atelier Szkła na Akademii Sztuk Pięknych i Designu w Bratysławie z zamiłowania do roślin i szkła. Projekt w całości został wykonany w technologii szkła dmuchanego przez szklarzy z huty szkła Rona. Rzemieślniczy charakter sprawia, że każdy wazon jest inny i wyjątkowy.  Wazony swoją formą mają przywoływać na myśl kielichy kwiatowe.

„Wazony Florian” zostały zaprojektowane z myślą o użytkowniku, który będzie mógł spersonalizować swój wazon wedle własnych potrzeb. Zestaw składa się z uniwersalnej bazy i dwóch rodzajów nakładek o różnych wielkościach. Szeroka, dostosowana została do bukietów. Ponadto odwrócona współgra z roślinami opadającymi. Wąska nakładka podtrzymuje  wysokie pojedyncze kwiaty. Jej odwrócenie  sprawia, że tworzy się wazon dla roślin wymagających mikroklimatu. Ściągane szklane nakładki umożliwiają  łatwe mycie wazonów.

Aleksandra Satława jest absolwentką Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiowała również na Akademii  Sztuk Pięknych i Designu w Bratysławie. W 2013 roku została finalistką konkursu make me! oraz laureatką Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.