• Wydarzenie minęło.
Wykład: Brave New Łódź

DATA: 19.10, 13:00 – 14:00
MIEJSCE: Art_Inkubator
PROWADZENIE: Katarzyna Stańczak (RWSL)

Odwaga to nieodłączny element towarzyszący pracy architekta. Podejmowanie wyzwań jest codziennością. Sprawdzian, przed jakim stanęli specjaliści z Pracowni Architektonicznej RWSL, do codziennych nie należy. Wspólnie z Joanną Rajkowską architekci z RWSL prowadzą prace przy jej autorskim projekcie artystycznym „Pasaż Róży”. Bezprecedensowe przedsięwzięcie polega na wyłożeniu mozaiką, złożoną z małych fragmentów luster, elewacji oficyn w podwórku przy ul. Piotrkowskiej 3. Rozbicie i niedopasowanie do siebie obrazów znanej rzeczywistości zakłada również konieczność podjęcia wysiłku złożenia jej na nowo – trudu koniecznego dla przepracowania sytuacji kryzysowych czy traumatycznych. „Pasaż Róży” jest przejściem z ul. Piotrkowskiej do ul. Zachodniej, przekierowuje uważność na te części miasta, z których została ona wydrążona i skanalizowana w stronę zespołu Manufaktury.

O wyzwaniach i problemach, jakie niesie ze sobą realizacja pionierskiego projektu Joanny Rajkowskiej opowie architekt Katarzyna Stańczak, współwłaścicielka pracowni architektonicznej RWSL.

Pracownia architektoniczna RWSL specjalizuje się w projektowaniu architektonicznym dla firm i instytucji. W portfolio RWSL znajdują się sieciowe marki odzieżowe: Reserved, House, Mohito, Sinsay, Monnari, Venezia, Kappahl, Stradivarius; sieci restauracji: DaGrasso, Hana Sushi; koncern paliwowy Shell oraz plejada instytucji, z których należy wymienić: Pocztę Polską, PGNiG, MSW czy Miasto Łódź. Projekty rewitalizacji i modernizacji zabytkowych kamienic przynoszą RWSL satysfakcję z możliwości odtwarzania historycznej tkanki oraz specjalistyczną wiedzę z zakresu rekonstrukcji.

Logo_RWSL