• Wydarzenie minęło.
What objects say about their design?

Prowadzący: Nina Masó, Josep M. Tremoleda
Termin: 18.10 (sobota), 18:00
Miejsce: Centrum Festiwalowe 1, budynek C, parter, duża sala konferencyjna

 

Wykład skierowany jest do architektów, projektantów, młodych designerów oraz wszystkich osób zainteresowanych wzornictwem przemysłowym z Barcelony, stolicy Katalonii – śródziemnomorskiego regionu Hiszpanii.

Santa&Cole oraz Mobles 114 to dwa najstarsze wydawnictwa designu, które od ponad 30 lat zachwycają architektów oraz osoby kochające dobry, funkcjonalny, nieprzemijający w czasie design, oryginalnym oświetleniem i meblami.

Zarówno Santa&Cole, jak i Mobles 114 są zdobywcami prestiżowych nagród designerskich takich jak: FAD czy Gold Delta. Nina Masó oraz Josep M. Tremoleda są bez zwątpienia ważnymi osobowościami dla wzornictwa przemysłowego w Hiszpanii.

Główną przesłanką wykładu What Objects say about their Design? jest przybliżenie najważniejszych zagadnień dotyczących wzornictwa przemysłowego z Barcelony, jego historii oraz podpowiedź jak spojrzeć na Barcelonę jako kolebkę designu. Kolejnym założeniem wykładu jest wyjaśnienie definicji Wydawnictwa Designu lub wzornictwa przemysłowego oraz tego, na czym polega praca twórcza wydawnictwa oraz jak wygląda jego model w biznesie. Trzecim i ostatnim punktem wykładu będzie wgłębienie się w zagadnienie samego designu i tego jak powinien on odzwierciedlić się w jakości, funkcjonalności stworzonego obiektu przeznaczonego na sukces oraz nieprzemijalność w czasie.

Równocześnie w dniach 9 do 19 października zapraszamy na wystawę pt. Santa&Cole – Mobles 114. Miguel Mila – Antoni Arola. Funkcjonalny design nieprzemijający w czasie, która mieści się w Akademii Architektury przy ul. Łąkowej 11 w dniach od 9 do 19 października 2014.

Nina Masó – z wykształcenia architekt wnętrz, edytorka oraz współzałożycielka firmy Santa&Cole, prestiżowego wydawnictwa designu z Barcelony.

Nina Maso

 

 

 

 

 

 

Josep Maria Tremoleda – z wykształcenia designer przemysłowy, edytor oraz współzałożyciel Mobles 114, prestiżowego wydawnictwa designu z Barcelony.

Josep M. Tremoleda