• Wydarzenie minęło.
Warsztaty dla dzieci: Cubiculum

Prowadzenie: Koło Naukowe „Trójkąt” / Wydział Sztuk Wizualnych / Katedra Architektury Wnętrz
Dla kogo: 5-10 lat
Liczba uczestników: 20 osób
Kiedy: 11.10 (sobota), 13:15–15:15
Gdzie: Centrum Festiwalowe 1, ul. Tymienieckiego 3, sala warsztatowa 1p. (budynek A)
Opłata: warsztaty bezpłatne dla dzieci, opiekun musi posiadać bilet wstępu na festiwal
Zapisy: wymagana rejestracja on-line w dniach 15.09-28.09

Urbanistyka, design czy architektura, to tematy bardzo często pomijane we wczesnym etapie szkolnictwa. Ale dlaczego, skoro otaczają nas zewsząd i dosłownie cały czas? Dlaczego dzieci nie wiedzą nic o budynkach zarówno zabytkowych, jak i nowoczesnych? My wyszliśmy temu naprzeciw, bo przecież „Czym skorupka za młodu…”. Specjalnie dla najmłodszych stworzyliśmy warsztaty architektoniczne Cubiculum.

Zajęcia pozwolą dzieciakom wykazać się kreatywnością i umiejętnościami w dziedzinie architektury, o których wcześniej mogły nie mieć pojęcia. Wspólnie zaplanujemy, skonstruujemy i zbudujemy z niezliczonej ilości sześcianów idealne miasto. Oprócz tego porozmawiamy o architekturze, sztuce, designie i o dziecięcym punkcie widzenia na nie. Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Kto wie, czy wśród nich nie odkryjemy kolejnego Le Corbusiera czy małej Zahy?
Koło Naukowe „Trójkąt” jest zrzeszeniem studentów, absolwentów i pracowników naukowych Katedry Architektury Wnętrz Wydziału Sztuk Wizualnych na Akademii Sztuki w Szczecinie, którzy poszukując nowych wyzwań postanowili wyjść na przeciw stawianym sobie celom, rozwijając artystyczne oblicze Szczecina i pojawiając się jako społeczność najmłodszej uczelni państwowej w Polsce, na dizajnerskiej mapie Europy.

Kontakt: kolo.trojkat@akademiasztuki.eu