• Wydarzenie minęło.
Tkanina modułowa, warsztaty w ramach wystawy Przepis na Mały Dizajn

Prowadzenie: Joanna Rusin
Dla kogo: rodzica z dzieckiem
Liczba uczestników: 20 (10 dzieci + 10 dorosłych)
Kiedy: 11.10 (sobota), 13:30–15:30
Gdzie: Centrum Festiwalowe 1, ul. Tymienieckiego 3
Opłata: wymagany karnet festiwalowy
Zapisy: wymagana rejestracja on-line w dniach 15.09-28.09

Warsztaty skierowane do rodzica z dzieckiem, mają na celu zainspirować uczestników do samodzielnego wykonania projektu tkaniny wg koncepcji projektantki, przekonując, że dizajn jest również dla Was.

Tkanina wykonana ze specjalnie zaprojektowanych regularnych czworokątnych modułów, bez użycia kleju i szycia. Sposób łączenia to przekładanie modułów przez siebie za pomocą odpowiednich nacięć. W zależności od rozmiaru i użytego materiału posłuży do aranżacji wnętrz jako dywan, panel dekoracyjny, firana lub bieżnik.

Zaprojektowana w myśl zasady „zrób to sam”, pozwala na budowanie obiektu zgodnie z indywidualnym pomysłem. Wzór tkaniny nie jest oczywisty. Użytkownik ma bezpośredni wpływ na jego wygląd, może dowolnie łączyć moduły. Projekt ten daje możliwość użycia niewielkich fragmentów materiału, pozostałych po innych realizacjach. Jest to odpowiedzialne podejście do odpadów.

Joanna Rusin
www.joannarusin.com

Projektantka działająca na pograniczu sztuki tkaniny i designu.
Ukończyła ASP w Łodzi. Od 2004 r. prowadzi studio projektowe. Tworzy unikatowe dekoracje wnętrz, kreatywne dywany-układanki, autorskie przeploty, perforowane oraz kompozycje przestrzenne. W swoich pracach podkreśla indywidualny charakter produktu i pobudza wyobraźnię użytkownika, tworząc znany przedmiot zupełnie od nowa. Współpracuje z instytucjami kultury, galeriami wzornictwa, architektami wnętrz. Od wielu lat projektuje dla przemysłu. Wzięła udział w blisko 100 wystawach designu na całym świecie. Jest laureatką wielu konkursów projektowych. Jej prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.