• Wydarzenie minęło.
Świet(l)ne warsztaty

NAwigacja Wydarzeń

warsztat świetle foto Rami Shaya warsztaty świetlne 2 foto Rami Shaya


Prowadzenie:
 Dominika Krzyżanowska, Paweł Korbus (Teatr Chorea)
Dla kogo: dzieci od 6 lat
Liczba uczestników: 24 osoby – 8 zespołów po 3 osoby – opiekunowie mogą towarzyszyć dzieciom podczas warsztatów
Kiedy: 12.10 (niedziela), 11:00–14:00, 13.10 (poniedziałek), 11:00–14:00 (grupa zorganizowana)
Gdzie: Centrum Festiwalowe 1, ul. Tymienieckiego 3, sala warsztatowa w budynku Fabryki Sztuki
Opłata: warsztaty bezpłatne dla dzieci, opiekun musi posiadać bilet wstępu na festiwal
Zapisy: wymagana rejestracja on-line w dniach 15.09-28.09

Podczas warsztatów będziemy konstruować obiekty świetlne z użyciem wszystkiego co możliwe. Zbudujemy świet(l)ną scenografię. Jeśli masz przedmiot, bibelot, element, część czegoś, co chciałbyś umieścić w swoim świetlnym obiekcie – koniecznie zabierz ze sobą!

Dominika Krzyżanowska – aktorka, menadżer kultury, instruktor teatralny. Ukończyła UMCS w Lublinie oraz Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Od 2004 roku na stałe związana z Teatrem CHOREA. Panuje nad finansami festiwalu RETRO/PER/SPEKTYWY. Gra w spektaklach: Tezeusz w Labiryncie, Po Ptakach, Bakkus, Śpiewy Eurypidesa, Gry (w) Pana Cogito, Tehillim/Psalmy. Śpiewa w koncercie Gilgamesz. Wyreżyserowała widowisko muzyczne Lulabajki. Z przyjemnością prowadzi dla dzieci warsztaty z pogranicza teatru, muzyki i plastyki.

Paweł Korbus – absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom obronił „Performancem Patriotycznym” w Instytucie Sztuk Pięknych, w pracowni rzeźby profesora Adama Myjaka. Zajmuje się wideo, rzeźbą, ceramiką, rysunkiem i performancem. Scenograf i aktor Teatru CHOREA i neTTheatre, twórca niezależny. Prowadzi szereg warsztatów dotykających performatyki ciała i jego przemian skupiając się szczególnie na warstwie wizualnej.