• Wydarzenie minęło.
Przepis na mały dizajn

NAwigacja Wydarzeń

Kuratorzy: Magdalena Kreis, Natalia Romaszkan / Galeria Dizajn – BWA Wrocław
Autorzy: Fontarte, grupa projektowa odRzeczy, Szymon Hanczar, Bogdan Kosak, LIMO Design, MALAFOR, Karina Marusińska, Tomasz i Maciej Niemiec, Noviki Studio Grafiki, Alicja Patanowska, Paulina Plizga, Robert Pludra, Pracownia k., Joanna Rusin, Jakub Sobiepanek, Maja Szczypek ( M.A.M Airbag), Nikodem Szpunar, ZetPety – Recycling Design

Przepis na mały dizajn to innowacyjny projekt edukacyjny składający się z wystawy i publikacji. Do współpracy zaprosiłyśmy odważnych projektantów i grupy projektowe, którzy zgodzili się udostępnić swoje pomysły na zasadach licencji Creative Commons. Tym samym tytułowe przepisy, stworzone z myślą o odbiorcach w różnym wieku, dają możliwość samodzielnego zrealizowania obiektów według pomysłów projektantów.

Przepis na mały dizajn to działanie łamiące stereotypowe myślenie o dizajnie, jako czymś drogim, ekskluzywnym, zarezerwowanym dla nielicznych. Przemyślane, inteligentne i dowcipne przepisy są próbą zdefiniowania i uchwycenia dizajnu w naszym najbliższym otoczeniu. Dokładne instrukcje pozwalają stworzyć samodzielnie obiekty – zatem to odbiorca decyduje, czy dany pomysł trafi do produkcji czy nie.

www.bwa.wroc.pl/pnmd