• Wydarzenie minęło.
POMOCNICY KSIĄŻKOWI

 

Warsztaty w ramach wystawy Przepis na Mały Dizajn

Prowadzenie: Wojciech Drab (odRzeczy)
Dla kogo: dla wszystkich (od 7 lat)
Liczba uczestników: 20 osób
Kiedy: 11.10 (sobota), 11:00–13:00
Gdzie: Centrum Festiwalowe 1, ul. Tymienieckiego 3
Opłata: wymagany karnet festiwalowy
Zapisy: Wymagana rejestracja w terminie 15.09-28.09.
Dodatkowa informacja dla uczestników: przyniesienie ulubionej książki pozwoli od razu wypróbować gotowe „pomocniki książkowe”.

Design to rozwiązywanie problemów.
Czasami do rozwiązania uciążliwego problemu wystarczy prosty przyrząd, wykonany z dostępnych w domu materiałów. Pod lupę wzięliśmy problemy związane z książkami – ich przechowywaniem, porządkowaniem i wygodnym czytaniem.
Pierwszym „pomocnikiem” , który wykonamy podczas warsztatów będzie „łapka” do wyciągania książek z półki. Dzięki niej, bez problemu wydobędziesz książkę z najciaśniejszego bibliotecznego szeregu, nie niszcząc jej grzbietu. Jeśli zapomnisz skąd wyjąłeś lekturę, „łapka” przypomni Ci gdzie jej miejsce.

Po przeniesieniu rysunku na karton można łatwo wykonać inny przyrząd – stojak na książkę. Można teraz czytać swobodnie przewracając strony bez konieczności ciągłego trzymania lektury. Ręce pozostają wolne.

Wojciech Drab, z wykształcenia projektant wzornictwa przemysłowego, z natury marzyciel i idealista, a w praktyce współtwórca Grupy Projektowej odRzeczy, zajmującej się projektowaniem produktu. Grupa ma na swoim koncie kilkadziesiąt z powodzeniem zrealizowanych projektów z różnych dziedzin oraz garść nagród i wyróżnień.
Projektant stawia na świeży, innowacyjny design. Odrzucając świat przedmiotów banalnych i wtórnych, stara się poprzez swoje projekty odpowiadać na realne potrzeby współczesnego człowieka. Ma alergię na stwierdzenie „tego nie da się zrobić” i inspirowany przykładem Jamesa Dysona wierzy , że każde marzenie jest do zrealizowania.

www.odrzeczy.com.pl
www.hocko.pl