• Wydarzenie minęło.
Panel wykładowy F5 (fpiec.pl) – Polska klasa kreatywna teraz i za 10 lat

F5 Online (fpiec.pl) to oprócz serwisu na temat trendów rynku i kultury, także platforma content marketingowa, na której swoje konta posiadają przedstawiciele polskiej klasy kreatywnej oraz popularne marki krajowe i międzynarodowe. Korzystając z zaproszenia organizatorów Łódź Design Festival 2014, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu naszych współpracowników związanych z szeroko pojętą branżą projektową, by wspólnie porozmawiać o tym jaka jest ich rola na współczesnym rynku i jak ona będzie się zmieniać w ciągu najbliższej dekady. Kto potrzebuje projektantów? Jak przenikają się światy designu, architektury, grafiki, mody i user experience? Czy zostało jeszcze coś do zaprojektowania? Skąd brać fundusze na realizację kreatywnych przedsięwzięć? To tylko niektóre pytania, które zadadzą sobie prowadzący i uczestnicy panelu wykładowego F5, który zakończy się dyskusją.

1) -10 MOOMOO 10+ (12:00 – 12:30)
Prowadzenie: Łukasz Pastuszka i Jakub Majewski – architekci, którzy w 2008 roku wspólnie założyli MOOMOO. Rok później magazyn Wallpaper* wybrał MOOMOO jako jedno z 30 najlepiej zapowiadających się młodych biur architektonicznych na świecie. Ich projekty zrealizowane zostały m.in. w Hiszpanii, Anglii, Islandii, Słowacji, Rosji, Turcji, Arabii Saudyjskiej, na Węgrzech i w Polsce.

2) Podróż w czasie – Tabanda w 2024, czyli w jakie projekty będziemy się angażować w 2024 i jak będziemy patrzeć na swoje dzisiejsze dokonania z perspektywy czasu? (12:30 – 13:00)
Prowadzenie: Megi Malinowska – z wykształcenia architekt, od 2009 r. wraz z Tomkiem i Filipem współtworzy grupę projektową Tabanda. Ich znak rozpoznawczy to sklejka. Realizują się projektując i produkując meble oraz inne elementy wyposażenia wnętrz.

3) Po co komu dobry design i dlaczego to nie tylko ładne przedmioty, ale przede wszystkim rozwiązywanie problemów. (13:00 – 13:30)
Prowadzenie: Antonina Samecka – współzałożycielka i współwłaścicielka marki odzieżowej RISK made in Warsaw. Przed założeniem własnej firmy przez 12 lat była redaktorką w polskich magazynach kobiecych, m.in. InStyle. Prowadzi również warsztaty brandingu i strategii marki.

4) Wszechgeneracja – projektanci bitów i atomów, czyli o tym dlaczego kod i lutownica stają się niezbędne w arsenale designera. (13:30 – 14:00)
Prowadzenie: Jakub Koźniewski – projektant interakcji i artysta nowych mediów. Współzałożyciel grupy panGenerator w ramach której tworzy obiekty i instalacje interaktywne, przekraczające tradycyjne podziały miedzy designem, sztuką a technologicznym R&D.

5) Crowdsourcing i crowdfunding jako narzędzia zrównoważonego projektowania i finansowania nowych wdrożeń (14:00 – 14:30)
Prowadzenie: Łukasz Makuch – Prezes Zarządu The Sustainers. Inicjator i pomysłodawca portalu rozwoju i sprzedaży produktów ekologicznych: mintu.me – przestrzeni łączącej crowdsourcing, crowdfunding oraz e:commerce na rzecz zrównoważonego rozwoju i świadomej konsumpcji.

6) Dyskusja uczestników panelu: Polska klasa kreatywna teraz i za 10 lat (14:30 – 15:00)
Prowadzenie: Konrad Jerin – redaktor naczelny F5