• Wydarzenie minęło.
Noc Otwartych Pracowni w Art_Inkubatorze

Data: 17.10 (piątek)
Godzina: 21:00 – 24:00

Art_Inkubator w Fabryce Sztuki (www.artinkubator.com) to wyjątkowe w skali Łodzi miejsce, gdzie twórczość spotyka się z przedsiębiorczością. Na terenie największego w Łodzi kompleksu fabrycznego – imperium Karola Scheiblera wydzielono i zrewitalizowano przestrzeń dla instytucji kultury i przemysłów kreatywnych.

W Art_Inkubatorze mieści się 12 podwójnych biur, 4 studia i kilkanaście pracowni, sale konferencyjno-szkoleniowe, kawiarnia z miejscami coworkingowymi, przestrzenie produkcji artystycznej, a nawet sala teatralno-koncertowa. Miejsca te służą zarówno Rezydentom Art_Inkubatora jak i wszystkim, którzy chcieliby z nich skorzystać, by rozwijać swoje projekty i umiejętności.

Projektanci, artyści, architekci, graficy, iluzjonista, a także klubokawiarnia otworzą się w tę noc dla zwiedzających. W ten wyjątkowy wieczór będzie można nie tylko odwiedzić pracownie Rezydentów Art_Inkubatora i podejrzeć kreatywnych przy pracy, lecz również samodzielnie zmierzyć się m. in. z projektowaniem. Goście Art_Nocy dowiedzą jak powstają ilustracje do bajek i animacji, własnoręcznie wykonają sitodruk na koszulce lub zmienią wygląd swojej strony internetowej. Najodważniejsi pozwolą się zahipnotyzować na magicznym pokazie iluzjonisty, a najwytrwalszych po północy zapraszamy na afterparty do klubokawiarni Tektura.

W tym roku następujące pracownie biorą udział w wydarzeniu:
1. 366Concept, Design & Lifestyle – meble i wyposażenie wnętrz (www.366concept.com)
2. Gra-Fika – grafika, plakaty, sitodruk (www.gra-fika.com)
3. BAGABAGA – biżuteria tekstylna i torby (www.bagabaga.pl)
4. Aleksandra Richert – sztuka tkaniny, tekstylia unikatowe, dywany, poduchy, zabawki (www.aleksandrarichert.com)
5. Blanka Biernat – spersonalizowane, niestandardowe ilustracje portretowe, galanteria papiernicza (www.blankabiernat.com)
6. Foremka – Pracownia Kostiumowo-Rekwizytorska, scenografia, odlewy gipsowe, kostiumy (www.pracownia-foremka.pl)
7. Graphite Group – architektura, grafika 3D (www.graphite-group.pl)
8. Fenix – pokazy iluzji i hipnozy, konsultacje teatralne i telewizyjne, numery specjalne (www.magicfenix.pl)
9. Conversacja – copywriting efektywnościowy oraz optymalizacja konwersji kampanii e-marketingowych (www.conversacja.pl)
10. WEE – fotografia alternatywna (www.weeart.eu)
11. Studio Ostrość – animacje, teledyski, projektowanie logotypów i identyfikacji (www.artinkubator.com/Rezydenci#!article_20)
12. ComeOn Institute – aktywizacja społeczności lokalnych, reportaże i dokumenty (www.comeoninstitute.pl)
13. Le Lapin – ekokocyki dla dzieci

logo AI w FS