• Wydarzenie minęło.
Noc Otwartych Pracowni OFF Piotrkowska

Data: 11.10 (sobota)
Godzina: 21:00–00:00

OFF Piotrkowska to unikalny w skali ogólnopolskiej projekt skupiający przedstawicieli przemysłów kreatywnych. W jednym miejscu swoje podwoje otworzyły: pracownie projektantów mody, designu, kluby muzyczne, restauracje, przestrzenie wystawiennicze, sale prób, showroomy, cocncept store i klubokawiarnie. Przy Piotrkowskiej 138/140 powstał najmodniejszy dziś w Łodzi punkt na kulturalnej mapie miasta.

Na terenie dawnej fabryki bawełny Franciszka Ramischa realizowany jest projekt, którego celem jest stworzenie alternatywy dla głównego konsumenckiego nurtu, alternatywy kształtującej ten obszar na wzór bohemy tętniącej życiem tylko w sobie właściwym tempie. Ludzie i ich wyobraźnia są jedynym ograniczeniem dla działalności kulturalnej w tym miejscu.

Z każdym rokiem w przestrzeni OFF Piotrkowska powstają nowe kreatywne pracownie, kolejne intrygujące restauracje, a kluby od dawna działające wciąż kuszą nowością wydarzeń. Już kolejny raz wszystkie te miejsca będą otwarte w jedną noc, aż do północy specjalnie dla gości Łódź Design Festival 2014.

Zapraszamy na Noc Otwartych Pracowni OFF Piotrkowska! Projektanci, artyści, architekci, a także klubokawiarnie i restauracje – wszystko to w jednym miejscu. W tym roku następujące pracownie biorą udział w wydarzeniu:

Trzypotrzy
Tkalnia Obrazu
Pracownia OKO
Studio Esedi
Pan tu nie stał
RUSH dnm
BlackDots streetwear
Bistro Ser Lanselot
Magazyn Wysoki
MEG MU african cook
INSEKT
Animal Kingdom / Najlepiej Studio
Pracownia Projektowa Jinako (wcześniej R-Custom)
NAP Concept Store & Agata Wojtkiewicz
DOM – after party

Logotyp OPG - OFF