• Wydarzenie minęło.
Możliwie

Prowadzenie: Jan Brzeski, Michał Grzymała, Emilia Walędzik, Barbara Malinowska-Pohoryles (Centrum Nauki Kopernik)
Dla kogo: wszyscy zainteresowani
Liczba uczestników: 20 osób
Kiedy: 12.10 (niedziela), 11:00–14:00
Gdzie: Centrum Festiwalowe 1, ul. Tymienieckiego 3
Opłata: wymagany karnet festiwalowy
Zapisy: wymagana rejestracja on-line w dniach 15.09-28.09

 

Nowe technologie i materiały powstają w procesie twórczym, w którym pozwalamy sobie na przekraczania granic wyobraźni, przełamywania dotychczasowych schematów, odwagi w przyjęciu radykalnej zmiany perspektywy. Pierwsze eksperymenty dają początkowo artystyczne czy estetyczne efekty, konsekwencja w prowadzeniu badań zbliża nas do praktycznych seryjnych lub przemysłowych zastosowań. Podczas warsztatów zastosujemy spekulatywne podejście do projektowania, które służy tworzeniu nie tylko innowacyjnych produktów, ale też idei. Będziemy gimnastykować umysł i zmuszać go do odwrotnego myślenia. Uczestnicy warsztatów zostaną wprowadzeni w scenariusz zupełnie odmiennych warunków, dla których będą musieli znaleźć nowe rozwiązania. Projektanci – designerzy będą mieli za zadanie pracować w tandemie z osobą o kompletnie innych zainteresowaniach zawodowych np. związanymi z naukami ścisłymi czy inżynieryjnymi. Wyniki tej współpracy zostaną zwizualizowane.

Michał Grzymała
Absolwent Wydziału Architektury PW, Instytutu Architektury Zaawansowanej IaaC w Barcelonie oraz programu magisterskiego Architecture for Society of Knowledge na Wydziale Architektury PW. Członek kolektywu Grupa Relax.
W swojej pracy staram się podchodzić do każdego projektu bez odgórnych założeń i koncepcji, zamiast tego próbuję wypracować swoje własne narzędzia. Interesuje mnie poszukiwanie rzeczywistych zastosowań dla eksperymentalnych metod projektowania.

Emilia Walędzik
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Dyplom w 2014 z wyróżnieniem.
W pracy zawodowej przeszłam cala drogę od wielkoskalowych projektów urbanistycznych, rekonstrukcji i odnowy miast w Chinach w latach 2005-2007, poprzez prace w zorganizowanej strukturze korporacyjnej i próbie rewitalizacji zabudowy mieszkaniowej w Rosji, poprzez projekty luksusowych hoteli 2007-2012 do domów jednorodzinnych na lokalnym gruncie warszawskim. Teraz zmieniłam skalę działań i zajmuje się materiałem i tworzeniem wystaw, starając się uczyć młodych ludzi trochę inaczej patrzeć na świat.

Barbara Malinowska-Pohoryles
Z wykształcenia architekt, absolwentka Politechniki Warszawskiej, a także studiów podyplomowych Design Management w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.
Studia i praca architektoniczna nauczyły mnie podejścia do projektowania przestrzeni, a studia podyplomowe uświadomiły, jaka jest wartość pracy w zespole multidyscyplinarnym. W CNK, w zespołach ludzi o różnych kompetencjach, opracowujemy koncepcje nowych eksponatów i wystaw szukając nowatorskich na różnych płaszczyznach, rozwiązań. Interesuje mnie wpływ projektowanych przestrzeni na ludzi i ich możliwie pełna i twórcza interakcja z projektowanymi obiektami.