• Wydarzenie minęło.
Mały Picasso

Prowadzenie: Różowe Okulary – Joanna Werner
Dla kogo: dzieci od 2,5 do 4 lat
Liczba uczestników: 10 osób + 10 opiekunów
Kiedy: 12.10 (niedziela), 13:00–14:00
Gdzie: Centrum Festiwalowe 1, ul. Tymienieckiego 3, sala warsztatowa 1p. (budynek A)
Opłata: warsztaty bezpłatne dla dzieci, opiekun musi posiadać bilet wstępu na festiwal
Zapisy: wymagana rejestracja on-line w dniach 15.09-28.09

Ubiór: zarówno dzieci jak i rodzice powinni mieć strój odpowiedni dla działań plastycznych/artystycznych (fartuszek nie wystarczy – najlepiej zabrać ubranie na zmianę)

Zajęcia „Mały Picasso” są to cykliczne zajęcia artystyczno-sensoryczne skierowane do dzieci od drugiego roku życia i w ciągu roku realizowane w klubokawiarni Różowe Okulary. W czasie festiwalu podczas zajęć jednorazowych przedstawimy, jak można bawić się artystycznie nawet z najmłodszymi dziećmi. Dzieci poznają eksperymentalne techniki plastyczne, które rozbudzą ich zainteresowanie twórczym działaniem. Podczas zajęć bazujemy na zmienności ćwiczeń – podczas jednego spotkania wykonujemy ich około czterech. Rozwijają one różnorodne umiejętności i dają okazję do poznania różnorodnych faktur, kolorów, kształtów.

Program zajęć podczas festiwalu obejmie:
- malowanie na mleku
- ugniatanie czyli ciecz nienewtonowska
- malowanie portretu rodzica przez folię
- zabawy w świetle UV
- malowanie farbami na dużej powierzchni

Joanna Werner – pomysłodawczyni i manager „Różowych Okularów”. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie ze specjalizacją z psychopedagogiki kreatywności oraz Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale instrumentalnym. Z dziećmi pracuje od ok. 8 lat prowadząc różnorodne zajęcia artystyczne dla maluchów i starszaków oraz trening twórczości. Swoimi działaniami stara się inspirować i zadziwiać zarówno dzieci, jak i rodziców pokazując, że działanie artystyczne może być też dobrą rodzinną zabawą. Jej główną zasadą w działaniach edukacyjnych i pedagogicznych jest budowanie relacji miedzy dorosłymi i dziećmi opartej na wzajemnym szacunku i akceptacji.