• Wydarzenie minęło.
House Of Tomorrow

 

W tym roku część programu ŁDF 2014 będzie można podziwiać w drugim Centrum Festiwalowym mieszczącym się w dawnej Tkalni Marcusa Silbersteina przy ul. Piotrkowskiej 250 (10 minut drogi pieszo od Centrum Festiwalowego 1). Budynek autorstwa Adolfa Zeligsona powstał w 1878 roku i jest jednym z najciekawszych przykładów architektury przemysłowej na terenie Łodzi.

House of Tomorrow to przestrzeń, w której Partnerzy prezentują produkty wyposażenia wnętrz oraz usługi i ponadczasowe rozwiązania. Na kilku tysiącach metrów kwadratowych pokazana zostanie m.in: wystawa must have prezentująca wyniki plebiscytu na najlepsze polskie wdrożenia, pokonkursowa wystawa make me! oraz przekrojowa wystawa hiszpańskiego dizajnu z projektami wybitnej artystki Patricii Urquioli. Nasi goście będą mogli zapoznać się również z innowacyjnymi rozwiązaniami, produktami przyszłości i z projektami uwzględniającymi ekologię, tradycyjne formy i materiały oraz naturalne surowce. Dopełnieniem będą: kawiarnia, czytelnia i księgarnia Book-off.

Aranżacja przygotowana przez pracownię projektową Oshi, nawiązuje swoich charakterem do placu budowy. Poszczególne wystawy będą swobodnie się przenikać, oddziałując na siebie nawzajem. Architekci planują użyć najprostszych form nasuwających skojarzenia z przestrzenią budowy takich jak: rusztowania, siatki budowlane, skrzynie ze sklejki. Wiodącą myślą będzie próba uchwycenia procesu powstawania domu przyszłości. W ostatnią niedzielę festiwalu, prezentacjom towarzyszyć będzie sprzedaż wystawianych produktów. Dla osób ceniących dobre wzornictwo jest to doskonała okazja do nabycia dizajnerskich przedmiotów w atrakcyjnych cenach.

Przy Centrum Festiwalowym 2 dostępny jest parking samochodowy dla zwiedzających (od ulicy Sienkiewicza). W budynku znajduje się szatnia oraz biuro festiwalowe (punkt informacyjny).

Wystawy:
Deante, Natura designu
Marmorin, WYJĄTKOWA CODZIENNOŚĆ
Manufaktura w Bolesławcu, Kolorlove Bolesławiec
take me HOME, MEBLE PROSTE W FORMIE
MEESH, MEESH
NOTI, NOTI it’s EASY
Lightovo – Coexistence
Terma, SLOW – Terma Design 2014. Wystawa konkursowa
PIU DESIGN, drzwi Aluminium design z betonem architektonicznym
SHOWROOM store, POP UP SHOWROOM STORE
Kopp Veda Concept, Atelier
Akademia Sztukaterii, Nowy wspaniały świat detalu?
Udekoruj Dom
Internity, DO InTernity YOURSELF (inspiration, creation, moods)
Alessi, The Dream Factory
Glaz-bud, ODCHYLENIE NIESTANDARDOWE
Minimi Design, Hend Mejd baj MiniMi Design
Kapilar, Neony
Pakamera.pl, Your Culture is Your Brand