• Wydarzenie minęło.
CSTM | Co-design | Projektowanie parametryczne

Prowadzenie: CSTM
Dla kogo: studenci i absolwenci kierunków projektowych. Wszystkie osoby poruszające się w branży kreatywnej. Mile widziana podstawowa znajomość programu Rhinoceros.
Liczba uczestników: 20 osób
Kiedy: 11.10, 11:00–15:00
Gdzie: Centrum Festiwalowe 1, ul. Tymienieckiego 3
Opłata: wymagany karnet festiwalowy
Zapisy: wymagana rejestracja on-line w dniach 15.09-28.09

Nowe technologie produkcji, jak druk 3D, połączone z projektowaniem parametrycznym umożliwiają personalizację produktów. Powstają rzeczy odpowiadających bezpośrednio na indywidualne potrzeby użytkowników. Drukowane 3D elastyczne buty powstające na podstawie skanu stopy i implanty drukowane z tytanu, idealnie uzupełniające ubytek w kości, to zapowiedź trzeciej rewolucji przemysłowej, gdzie masowa produkcja ustąpi miejsca masowej personalizacji. Produkty będą współprojektowane przez użytkowników i produkowane lokalnie, na żądanie.

Na warsztatach CSTM przedstawiony zostanie proces projektowania i produkcji personalizowanych przedmiotów codziennego użytku takich jak meble czy akcesoria. Od koncepcji, poprzez kodowanie modelu parametrycznego aż do realizacji indywidualnych obiektów uczestnicy warsztatów zapoznają się z pełnym zakresem zagadnień związanych z co-designem.

Dodatkowe informacje dla uczestników: Uczestnicy pracują na własnych komputerach. Materiały i pliki na których będą pracować uczestnicy zapewni CSTM. Aby w pełni wykorzystać obecność na warsztatach potrzebne będą programy : Rhinoceros i Grasshopper, dostępne do ściągnięcia w darmowej wersji na 30-dni.