• Wydarzenie minęło.
BUUM – warsztaty z wykorzystaniem systemów Arduino


Prowadzenie:
Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie”
Dla kogo: dzieci od 8 lat (warsztaty rodzinne, międzypokoleniowe)
Liczba uczestników: 15 osób
Kiedy: 18.10 (sobota), 12:45–14:15
Gdzie: Centrum Festiwalowe 1, ul. Tymienieckiego 3, sala warsztatowa 1p. (budynek A)
Opłata: warsztaty bezpłatne dla dzieci, opiekun musi posiadać bilet wstępu na festiwal
Zapisy: wymagana rejestracja on-line w dniach 15.09-28.09

Celem projektu BUUM było zebranie informacji o dawnych grach i zabawach oraz przełożenie ich na współczesne technologie, takie jak systemy Arduino. W tym celu prowadziliśmy spotkania młodych uczestników warsztatów z seniorami i seniorkami. Powstały nowe, uwspółcześnione wersje dawnych gier podwórkowych, które wykorzystują nowe technologie.

Zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których poznamy zasady działania Arduino, sami staniemy przed szansą stworzenia swojego układu elektronicznego oraz zagramy w gry, inspirowane tradycyjnymi zabawami a wykorzystującymi nowe technologie.

Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie” to grupa twórców kultury, artystów, animatorów, socjologów i projektantów. Zajmują się edukacją wizualną z wykorzystaniem nowej technologii, przez którą rozumiemy umiejętność oceny zjawisk oraz budowanie postaw odpowiedzialności za przestrzeń publiczną. Szukają związków między przeszłością i teraźniejszością, w dziedzictwie kulturowym odnajdują metody na interpretowanie współczesnego świata. Pokazują jak „zrozumieć świat”, sięgając po tematy na pozór od siebie odległe. „Kultura szeroka” a nie „kultura wysoka” jest dla nich polem do poszukiwań.

Głównymi odbiorcami ich działań są dzieci i młodzież. Zawsze jednak poprzez edukację dzieci i młodzieży starają się dotrzeć do rodziców. W 2010 roku otrzymali nagrodę pani Prezydent Warszawy S3KTOR dla Najlepszej Inicjatywy Pozarządowej w kategorii Edukacja.

www.wwarszawie.org.pl