• Wydarzenie minęło.
Brave New Water World

Prowadzenie: Jan Sukiennik
Współprowadzenie: Małgorzata Piotrowska
Asystuje: Flavia Salbita

Dla kogo: kreatywni, zorientowani w świecie i bieżących wydarzeniach, ukierunkowani około-architektonicznie (ale nie jest to warunek konieczny), z własnym laptopem, umiejętność szybkiego generowania kontentu, dobór odpowiednich środków wyrazów
Liczba uczestników: 6-8 osób
Kiedy: 18.10 (sobota), 11:00–19:00
Gdzie: Centrum Festiwalowe 1, ul. Tymienieckiego 3
Opłata: wymagany karnet festiwalowy
Zapisy: wymagana rejestracja on-line w dniach 15.09-28.09

Celem warsztatów jest kreatywna dyskusja nad problematyką wzrastających poziomów mórz i oceanów. Skupimy się na Polsce, która będzie relatywnie mało poszkodowana w porównaniu z Holandią, Florydą, czy innymi miejscami na świecie. Prawdopodobnie z tego powodu, mało mówi się na ten temat. Niemniej jednak zmiany będą nieodwracalne dla całego polskiego wybrzeża, a co za tym idzie również reszty kraju.

Chcemy zawęzić temat i skupić się na zmianach w architekturze i jej okolicach – urbanistyce, planowaniu przestrzennym oraz wynikających z tego zmian społecznych.
Za scenariusz przyjmujemy wzrost poziomu wód o 2m – zmiany w linii brzegowej można zobaczyć na stronie.

Warsztaty będą trwały jeden pełny dzień i będą dzielić się na dwie części:

1) Pierwsza połowa dnia
Rozmowa, dyskusja, burza mózgów nad całą mapą Polski. Pomysły i przemyślenia wtykamy pinezkami w mapę.

2) Druga połowa dnia
Wybrane pomysły rozwijamy szkicowo (rysunek odręczny, kolaże, plastelina, etc.) i opisujemy. Pomysły mogą być poważne, spekulacyjne, awangardowe, o ile wnoszą coś do dyskusji. Pomysły archiwizujemy cyfrowo i tworzymy customową mapę google, która zostanie umieszczona na stronie ŁDF jako raport z warsztatów.

Jan Sukiennik
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Studiował w Pratt Institute na Brooklynie oraz ETSAM w Madrycie. W 2007 roku założył wspólnie z Zofią Strumiłło-Sukiennik pracownię 137kilo/307kilo. Współlaureat Nagrody architektonicznej tygodnika „Polityka” za projekt Służewskiego Domu Kultury
(wspólnie z WWAA). Współautor nagradzanych projektów i konkursów – m.in. wystawy stałej Muzeum warszawskiej Pragi (wspólnie z Charlie Koolhaas), aranżacji Łódź Design Festival 2011, Klubu Kultury na Saskiej Kepie, wystawy Warszawa w budowie 5.